استاد مظلوم...

نمیخواستم تو وبلاگم از شریعتی بنویسم ولی....

در جواب حاج آقای که تو تلویزیون فتوا داد که شریعتی قربتیه......!

شریعتی قربتی نبود حاج آقا عزیز؛

حسین تشنه آب نبود، حسین تشنه لبیک بود!

این حرفه بدیه؟اگر این حرف رو استاد مطهری میزدندند بازهم بدتون میومد و میگفتید قربتی؟(چون حاج آقا با تمسک به این حرف فرموندند شریعتی قربتیه)

من اصلا نمی خواهم به مقام و منزلت استاد مطهری توهین کنم این چیزی نیست که درمکتب شریعتی اموخته باشم اینکه به دیگران با الفاض زشت توهین کنم حتی اگر مخالف عقیده ای باشم.!!!

حاج آقامن نمیگم شریعتی هاله نور داشت من هم قبول دارم که ایشان انسان بودند و انسان جایزالخطاست اما مهم این است که دکتر انسان بود .

هر چقدر پیامک ها و شوخی های زشت با جملات دکتر بیشتر میشه ، از طرفی به طرفداران و دوستدارانش اضافه میشه!

کافی یه سرچ تو اینترنت بکنی میبینی بالای هزارتا وبلاگ یا برای دکتر درست کردند یا اینکه سخنی از دکتر رو انتشار دادند بررسی که بکنی میبینی مدیروبلاگ دختر بچه ی سیزده ساله ای ............پس تا میتوند با امکانات و منابع سرشار و بی حد وحصری که دارید حمله کنید، خوب هم حمله کنید.

من خیلی از نظر مقام معظم رهبری راجب دکتر لذت بردم بدون هیچ کینه ای....

نظر رهبری راجبه دکتر شریعتی : از شگفتی‌های زمان و شاید از شگفتی‌های شریعتی این است که هم طرفداران و هم مخالفانش به نوعی با هم همدستی کردند تا این انسان دردمند و پرشور را ناشناخته نگهدارند و این ظلمی به اوست.

مخالفان او به اشتباهات دکتر شریعتی تمسک می‌کنند و این موجب می‌شود که نقاط مثبتی که در او بود را نبینند.

بی‌گمان شریعتی اشتباهاتی داشت و من هرگز ادعا نمی‌کنم که این اشتباهات کوچک بود، اما معتقدم که در کنار این اشتباهات، چهره شریعتی از برجستگی‌ها و زیبایی‌ها هم برخوردار بود؛ پس ظلم است اگر به خاطر اشتباهات او برجستگی‌های او را نبینیم.

خاطرات دکتر ناصر میناچی:
دکتر ناصر میناچی از قول استاد محمدرضا حکیمی می‌گوید: آقای فاکر که از منتقدین کتاب‌های شریعتی‌اند، روزی خدمت امام رسیده، پس از بیان موضوع و ذکر مطالبی درباره‌‌ی کتاب‌های شریعتی معروض می‌دارد: "این نوشته‌ها عمدتاً نسل فعلی و جوانان مسلمان این مملکت را گمراه کرده است و درخواست دارد امام دستور دهند این کتاب‌ها جمع‌آوری و معدوم شوند[...]" امام در پاسخ تأملی مختصر فرموده بودند که: "دکتر شریعتی در بین همه‌ی مطالبی که شما می‌گویید، مطالب خوبی هم دارد. به همه بگویید همه‌ی مطالب خوبش را بخوانند".
منبع: روحانی، حمید، نهضت امام خمینی، ج 3، ص 262.

خاطرات روح الله حسینیان:
حسینیان در گفتگو با سایت مرکز اسناد انقلاب اسلامی گفت: شریعتی همواره از امام خمینی به نیکی یاد می‌کرد. وی ظهور روح انقلابی را مدیون شخصیت‌های پارسایی می‌دانست که از میرزای شیرازی تا آیت الله خمینی پرچمدار آن بوده‌اند. او قیام امام را قیام ابوذروار می‌دانست که بر سر قدرت زمان فریاد می‌زد و اسرافیل وار در صور قرآن می‌دمید . امام خمینی هم در ختم آیت‌الله آقا مصطفی به صورت اشاره هم از روحانیون گله کرد که شریعتی را مرتد می‌دانستند هم از شریعتی که عالمانی چون مجلسی را متهم می‌کرد. امام خمینی با کنایه‌ شریعتی را روشن فکری معرفی کرد که برای اسلام خدمت می‌کند.
منبع: پایگاه خبری مرکز اسناد انقلاب اسلامی

/ 2 نظر / 10 بازدید
محمد

سلام بایدبگم اون حاج آقافهمش درهمین حد بوده ازاین دست افرادهنوزدرجامعه هستندمتاسفانه

زندگی از نو

عالی بود